Otantik Kadın, Otantik Giysiler, Elbiseler,Bohem giyim, Etnik Giysiler, Kıyafetler, Pançolar, kışlık Şalvarlar, Şalvarlar,Etekler, Çantalar,şapka,Takılar

Sağlıklı güzel kaşlar için ne yapmalı? Onları nasıl yıkamalıyız?

EYE-BROWSEvet, “Sağlıklı güzel kaşlar için ne yapmalıyız”? Onları yıkamak buna nasıl katkı sağlar acaba?

Yüzümüzn güzelliğini tamamlayan kaşlarımızın daha güzel ve sağlıklı olması için aşağıdaki bilgilere bir bakmakta fayda var bizce.

Temizleme

Kaş tüyleri başımızdaki saçlara kıyasla çok daha yumuşaktır.. Doğaldır ki bunlar kir ve kepek gibi etkenlere karşı da çok daha duyarlı olup, bu yüzden doğru dürüst ve hassas bir temizliğe gereksinim duyarlar.

Öncelikle basit bir şekilde yüzünüzü yıkıyorsunuz. Bunu yoğun şekilde yapmaya kalkarsanız cilt için gerekli olan yüzündeki doğal kayganlaştırıcı yağları da yok edebilirsiniz – ki aynı durum başınızdaki saçlar için de geçerlidir esasında.

Burada “hassas ciltler” için formüle edilmiş, kaşlar üzerinde olumsuz etki yapmayacak örneğin SEABREEZE gibi hafif bir temizleyici malzeme kullanmanız önerilir.

Eğer kepek sıkıntısı varsa araştırmak gereken nokta bunun neden meydana geldiği hususudur. Sıklıkla bu duruma dolgu, jel, parlatıcı gibi ürünlerden geriye kalan tortular neden olabilmektedir.

Şekil verme

Bununla ilgili çeşitli görüşler olmakla beraber daha sağlıklı kirpiklere sahip olmak için bu noktada herhangi bir işlem yapmamanın daha uygun olduğudur.

Malzemeler köklerin içine sızıp tıkanmaya neden olarak tüylerin büyümesine engel teşkil edebilirler. Zaten düşündüğümüzde yaşlandıkça ve daha fazla krem vs. kullandıkça kaşlarımızın seyrekleştiğini görürüz. Dolayısıyla köklerin nefes almasını ne kadar az engellersek normal olarak kaşlar da o kadar daha kuvvetlenir.

Editör


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir