Otantik Kadın, Otantik Giysiler, Elbiseler,Bohem giyim, Etnik Giysiler, Kıyafetler, Pançolar, kışlık Şalvarlar, Şalvarlar,Etekler, Çantalar,şapka,Takılar

Moda.. Lüks mu yoksa ulaşılabilir mi?

OE-1108-OTANTIK-ELBISE-KIREMITModa.. Yaşa, milliyete, cinsiyete ve hatta cüzdana bakmaksızın hepimizin bir sel gibi kapılıp içinde akıp gittiğimiz bir sosyal olgu…

Moda.. Kimisinin bilinçli olarak doğru dürüst yararlanabildiği, kimisinin ise illaki takip edeceğim diye çoğunlukla maddi manevi müşkül duruma düştüğü cazibe merkezi..

İnsanların, güzel yaşamanın ve özellikle beğenilmenin sihri sandıkları olay…

Evet, moda dünyası her geçen gün tüketicileri şaşırtan yeniliklere sahne oluyor. Bu arada moda akımlarının hele çağımızda çok süratle yayılabilmesi ve sürekli olarak güncel tutulması moda dünyasında müthiş bir rekabetle birlikte bu sektörün mensuplarını sürekli olarak farklı tasarımlar yaratmaya yönlendiriyor.

Diğer taraftan ise yukarıda da değindiğimiz gibi insanların modaya verdiği önem ve kendi tarzını kendi yaratma çabası çok komik görüntülerin ortaya çıkmasına da sebep olabiliyor.

Bu arada “LÜKS” kavramı da değişiyor ve hatta “ulaşılabilir moda” diye bir kavram oluşmuş durumda artık. Eskiden olduğu gibi modayı yalnızca para (ve görgü) sahibi burjuva kesim değil, proleter denilen daha az gelirli kesim de takip edebiliyor, kendi bütçe ve zevkine uygun olarak. Üstelik bu kesim oldukça da kalabalık, yani dikkate almamak olası değil.

Öyle ki en lüks markalar bile artık daha ulaşılabilir parçalarla geniş kitleleri hedef almak zorunda kalıyor ve hatta diğer bir pratik anlatımla “sokak modası” tabir edebileceğimiz tarz çoktan lüksün önüne geçmiş bulunmakta. Doğal olarak en iddialı markalar bile bu durumu göz ardı edemediklerinden koleksiyonlarını şekillendirmek için genç ve daha liberal bir pazara odaklanmaya mecbur oluyorlar.

Diğer taraftan internet denilen muazzam teknoloji de olayı o kadar kolaylaştırdı ki, ONLINE mağazalar sayesinde moda bir anda dünyanın her noktasına yayılabiliyor ve hatta ürünler de…

Özetle, ulaşılabilir moda çoktan lüksün önüne geçmiş durumda.. Onun için önemli kuruluşlar da pazarlama stratejilerini acilen gözden geçirmek durumundalar.. Yani, kime hitap etmenin onlar için en iyi neticeyi vereceği hususunda karar vermek durumundalar..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*